Nykøbing Falster 26.05.2019, udstilling 1

 

BIS

 Dommer: Bengt-Åke Bogren



1.
Shih Tzu
Joy's Fuoco Su Ghiaccio

2.
Coton De Tulear
Cotonroyal Magic Marguerite

3.
Malteser
Noble Silk's Aleen

4.
Bichon Frise
White Life's Joy To The World

BIMBIS

Dommer: Joakim Ohlsson



1.
Coton De Tulear
Mi-Toi's Terminator

2.
Tibetansk Spaniel
Mic Mac Sommarsol

3.

Lhasa Apso
Merriott's Fair Play

4.

Bichon Frise
Bicbaal's Just Go For Me

Avlsklasse

Dommer: Henrik Johansson



1.
Lhasa Apso
Six Stars Luxurious Parti

Opdrætsklasse

Dommer: Ann Ingram



1.
Mops
ZuMa's

2.
Bichon Frise
Hardy-Flap's

3.
Tibetansk Spaniel
Afair's

4.
Boston Terrier
Archa Von Samblebens

Veteran

Dommer: Henrik Johansson



1.
Shih Tzu
Ziams Glittering Gemma

2.
Bichon Frise
Hardy-Flap's Cyclone Eye

3.
Lhasa Apso
Apso-Seng-Kye's Zapa Donno

4.
Chinese Crested/Powder Puff
Yamboliz Evert Taube

Junior

Dommer: Ann Ingram

Der er desværre intet foto af vinderne: Har du et foto af vinderne så send det venligst til: webmaster@canis-minor.dk

1.
Bichon Havanais
Rubini Black Pearl by Kalypso

2.
Mops
Zuma's Joyrider

3.
Lhasa Apso
Barbershopdogs Amazing Grace

4.
Coton De Tulear
Vinur Coton Magic Tazia of Tosca

Hvalp

Dommer: Gabriella Carlid

Der er desværre intet foto af vinderne: Har du et foto af vinderne så send det venligst til: webmaster@canis-minor.dk

1.
Tibetansk Terrier
Shadeacre Love Is The Answer

2.
Chihuahua, Korthåret
Aulin Chistar Trouble Tornado

3.
Pomeranian
Kool Queen's The Diamond Hope

4.

Bichon Frise
Petit Ami's Yellow Girl

Baby/Hvalp

Dommer: Samuel Carlid



1.
Coton De Tulear
Coton de Mille Alice

2.

Mops
Tiger Kings Amarone Costasera

3.
Pomeranian
DEL MAR POMS A STAR IS BORN

4.

Shih Tzu
Gabå´s And Yung Lo Love Life

Juniorhandling

Dommer: Jeanne Tribler



1.
Naja Søgaard
Lhasa Apso

2.
Mathilde Bekker
Lhasa Apso

3.
Laura Holck
Lhasa Apso

4.
Frederikke Petersen
Tibetansk Spaniel

Barn og hund

Dommer: Jeanne Tribler



1.
Ida Maj Lindholm
Lhasa Apso

2.
Silja Skov Rasmussen
Malteser

3.
Mops
Caroline Westh

4.

Silje Ruda
Bichon Havanais