Vejen 22.07.2018

 

BIS

Dommer: Anca Giura



1.

Lhasa Apso
Merriott's Fair Play
Ejer: Jette Skov Yeoman,Østerlundvej 2, Vrenderup,6818 Årre

2.
Löwchen
Lions Of Denmark Key To The Castle
Ejer: Isabella Olsen,Vestergade 24, Ulsted,9370 Hals

3.
Coton De Tulear
Unico Uriel From The Champs Of Bran
Ejer: Gitte Nygaard, Katja Nygaard,Nymindegabvej 171,6855 Outrup

4.
Bichon Havanais
Frihedshåbs Chester
Ejer: Pia Høiberg,Sdr. Jernløsevej 43 A, Sdr. Jernløse,4420 Regstrup

BIMBIS

Dommer: Wera Hübenthal



1.
Lhasa Apso
Crystal Eye's Right On Time
Ejer: Charlotte Wandborg, Frank Wandborg,Højtoftevej 12, Blenstrup,8983 Gjerlev J

2.
Malteser
La Maison De Manon Mirabel's Magic
Ejer: Manon W. Lauritsen, Michael Lauritsen,Ejbyvej 88 E,4623 Lille Skensved

3.

Coton De Tulear
Jegums Terrific Aimee
Ejer: Gitte Nygaard,Nymindegabvej 171,6855 Outrup

4.
Mops
Ahlehoff's Up To Date
Ejer: Zita Ahlehoff, Per Ahlehoff,Nøddehaven 3,2680 Solrød Strand

Avlsklasse

Dommer: Rodi Hübenthal



1.
Lhasa Apso
Temple Fontana's Cranberry Deluxe
Ejer: Jette Skov Yeoman,Østerlundvej 2, Vrenderup,6818 Årre

Opdrætsklasse


Desværre ingen tilmeldte i denne klasse

Veteran

Dommer: Wera Hübenthal



1.
Coton De Tulear
Jegums Terrific Aimee
Ejer: Gitte Nygaard,Nymindegabvej 171,6855 Outrup

2.
Tibetansk Spaniel
Body Rocks Westlife
Ejer: Kirsten Pedersen, Marie-Louise Christensen,Møllegade 13, Nim,8740 Brædstrup

3.
Bichon Havanais
Frihedshåbs Chester
Ejer: Pia Høiberg,Sdr. Jernløsevej 43 A, Sdr. Jernløse,4420 Regstrup

4.
Chinese Crested/Powder Puff
Solino's Tiger Woods
Ejer: Sylvia Fritze, Iris Stuska, ,Tyskland

Junior

Dommer: Maria Marionka Dekaristou



1.
Malteser
La Maison De Manon John F. Kennedy
Ejer: Michael Lauritsen, Manon W. Lauritsen,Ejbyvej 88 E,4623 Lille Skensved

2.
Coton De Tulear
Tsachillie's Ingo The Champ
Ejer: Jette Skare,Europavej 3,9881 Bindslev

3.
Mops
Art Norbells Home Run
Ejer: Maja Kongsted Hybel, Søren Hybel,Illerup Sand 7,4400 Kalundborg

4.
Tibetansk Spaniel
Buus ´s Jo- Dan-Po Junior
Ejer: Lisbeth Buus Jørgensen,Lemvigvej 29, Tørring,7620 Lemvig

Hvalp

Dommer: Patricia Nemirovsky de Alsina



1.
Mops
Ahlehoff's X-Men Apocalypse
Ejer: Zita Ahlehoff,Nøddehaven 3,2680 Solrød Strand

2.
Coton De Tulear
Monétoilelucky
Ejer: Lena Hjorth Heiselberg, Rasmus Denby Heiselberg,Nørrevang 12,6818 Årre

3.
Japanese
Roseheaven's High Class
Ejer:

4.
Shih Tzu
Arenfeldt's Rose Almond
Ejer: Hanne Elise Olesen, Kern Olesen,Skolelodden 9,3600 Frederikssund

Baby/Hvalp

Dommer: Rodi Hübenthal



1.
Löwchen
Lions By Bille Epic Moonlight
Ejer: Tina A. Elnef,Ejdervej 8, Dybbøl,6400 Sønderborg

2.
Shih Tzu
Sannie's S-Anke Paradise Ahn-Li
Ejer: Sannie Merete Petersen,Strandvejen 10 A,4671 Strøby

3.
Bichon Frise
Bichon Stars Indie Style
Ejer: Tina Hamann Dam,Skovdalsvej 36,8300 Odder

4.
Lhasa Apso
Merriott's Knight Rider
Ejer: Jette Skov Yeoman,Østerlundvej 2, Vrenderup,6818 Årre

Juniorhandling

Dommer: Anca Giura



1.
Stine Roesskov
Mops

2.
Laura Holck
Lhasa Apso

3.
Malia Drachmann
Boston Terrier

4.
Sara Turgersen
Chinese Crested/Powder Puff

Barn og hund

Dommer: Anca Giura



1.
Victoria Bramm
Tibetansk Spaniel

2.
Andreas Petersen
Tibetansk Spaniel

3.
Alexander Madsen
Tibetansk Spaniel

4.
Lasse Silas Johansen
Russisk Toy