Middelfart 25.11.2018

 

BIS

Dommer: Antonio Di Lorenzo



1.
Bichon Havanais
Frihedshåbs Chester
Ejer: Pia Høiberg,Sdr Jernløsevej 43 A,4420 Regstrup

2.
Pekingeser
Sunrise Dragon Advance
Ejer: Pia Falck Hansen,Jernbanegade 12, 02. Tv,6700 Esbjerg

3.
Coton De Tulear
Coton CPH´s Caspian of Narnia
Ejer: Bettina Martens,Plovmandsvang 32, Rågeleje,3210 Vejby

4.
Petit Brabancon
Mdac's Hit The Road Jack
Ejer: Lone Jørgensen,Astrupvej 36,6715 Esbjerg N

BIMBIS

Dommer: Bente Tallaksen Bjerkaas



1.
Bichon Frise
Petit Ami's And You Wait For Me
Ejer: Karin Laursen,Mølledalsgatan 26 ,Sverige

2.
Mops
Ahlehoff's Up to Date
Ejer: Zita Ahlehoff,Nøddehaven 3,2680 Solrød Strand

3.
Shih Tzu
Scirocco's Little Drummer Boy
Ejer: Annegrete Maldal, Frank Maldal,Roskildevej 15 B,4030 Tune

4.
Petit Brabancon
Ala Haves Fantastic Fanny
Ejer: Diana Holm Beier,Fredensgade 2 B,5591 Gelsted

Avlsklasse

Dommer: Åke Cronander



1.
Shih Tzu
Mekong Jiang Tsedang
Ejer: Marianne Pedersen, Kragelundvej 18,6740 Bramming

Veteran

Dommer: Antonio Di Lorenzo



1.
Bichon Havanais
Frihedshåbs Chester
Ejer: Pia Høiberg,Sdr. Jernløsevej 43 A, Sdr. Jernløse,4420 Regstrup

2.
Lhasa Apso
Medoc Imagination
Ejer: Anni Og Steen Jensen,Skolegade 17,4300 Holbæk

3.
Mops
Troppola Next Generation
Ejer: Zita Ahlehoff, Per Ahlehoff, Sandie Ahlehoff,Nøddehaven 3,2680 Solrød Strand

4.
Shih Tzu
Fire Junior Finley
Ejer: Maria Højlund Jørgensen, ,

Junior

Dommer: Åke Cronander



1.
Löwchen
Marday's Bootleg Billy
Ejer: Dayle Lewis,3612 Neale Rd, Caledonia, ,Usa

2.
Boston Terrier
Drachmami All About That Cookie
Ejer: Tue Drachmann,Fensmarks Alle 13,3520 Farum

3.
Lhasa Apso
Tai Fanza Banana Republic
Ejer: Renate Søgaard,Toftkjærvej 25 B, Stjær,8464 Galten

4.
Bichon Havanais
That's Call BR549 For Mendota
Ejer: David J. Scheiris, Darlene Scheiris, Patricia J. Lucas, ,Usa

Hvalp

Dommer: Åke Cronander


1.
Mops
Minillas Mini Star Of Surprise
Ejer: Margaretha Nilsson,Hannas 117 ,Sverige

2.
Coton De Tulear
Coton Lillebælt Hope
Ejer: Sandie Grosmann,Mølleløkken 9,5500 Middelfart

3.
Tibetansk Spaniel
Buus ´ Ling-Pa Lukas
Ejer: Anni Enevoldsen,Vibevej 6,4690 Haslev

4.
Bichon Havanais
Xisang´s Jackson
Ejer: Renate Søgaard,Toftkjærvej 25 B, Stjær,8464 Galten

Baby / Hvalp

Dommer: Inger Brodal Ronander

Har du et foto af de fire vindere så send det venligst til webmaster@canis-minor.dk

1.
Bichon Frise
JITTERBOP SENDING SHIVERS UP MY SPI
Ejer: SILLE UHRENHOLT,Idyl 3,6000 Kolding

2.
Tibetansk Spaniel
Teamofcati's Ventus
Ejer: Tina Aggersbjerg,Byagervej 20 B,8330 Beder

3.
Pekingeser
Joyful Treasure's Black Infiniti
Ejer:
Marie K. Due Petersen,Tingvadvej 6, Bæk,6500 Vojens

4.
Chihuahua, Langhåret
You're Beautiful Dragonfly in Amber
Ejer: Dögg Káradóttir,Tingsted Have 46, Harte,6000 Kolding

Juniorhandling

Dommer: Charlotte Nielsen



1.
Mathilde Bekker
Lhasa Apso

2.
Stine Roesskov
Mops

3.
Frederikke Petersen
Tibetansk Spaniel

4.

Naja Søgaard
Lhasa Apso

Barn og hund

Dommer: Charlotte Nielsen

Hr du et foto af de 4 vindere så send det venligst til webmaster@canis-minor.dk

1.
Andreas Petersen
Tibetansk Spaniel

2.

Ida Maj Lindholm
Lhasa Apso

3.
Caroline West
Mops

4.
Melanie Grosmann
Coton De Tulear